top of page

První dny lifeguarda v USA

V předchozím článku jsem psal o tom, co by měl plavčík v USA udělat během prvních dnů a týdnů a co se mu bude určitě hodit. Jaký je ale první den amerického lifeguarda?


Na začátku sezóny ale obvykle panuje celkem zmatek. Všichni přilétají, stěhují se, první dny na bazény, nejistota... Ale neboj, vše se dá v pohodě zvládnout.


Většinou první pracovní den, nebo o den dříve, potkáš svého supervisora, který ti stručně vysvětlí, jak to na bazénu chodí. Buď tě na bazén doveze, nebo dostaneš instrukce, jak se na něj dostat. Stejně tak dostaneš schedule (rozvrh), podle kterého budeš pracovat. Podle schedulu se řídí tvůj odpracovaný počet hodin i umístění na konkrétních bazény. Většinou se bazény neliší a hodinový průměr je téměř stejný pro všechnyCo vše ti supervisor ukáže?

- jak odemknout bazén :). Zní to jako blbost, ale v USA se na bazénech často používají tzv. Lockboxy a mají svůj systém otvírání a také bezpečnostní kód


- kde je Pump Room, jaké je v ní vybavení a jak s ním zacházet. Pump room je místnost, ve které je veškeré technické zázemí pro chod bazénu. Např. motor pohánějící celý filtrační systém, filtry na čištění vody a také jsou zde uložené chemikálie k čištění bazénu.


- jaká jsou na bazénu pravidla a zda jsou na daném bazénu nějaké výjimky


Kvalitní supervisor by s tebou všechny tyto kroky měl aspoň v rychlosti projít. Stává se, že plavčíků, kteří jsou na bazénu první den, má najednou několik. Proto se nediv, když ti ukáže jen opravdu ty naprosto zásadní věci a přijede třeba až druhý - třetí den. Opravdu se to může stát a není to tím, že by s tebou nechtěl trávit čas :).


Naše doporučení pro tvůj první den plavčíka v Americe?

Buď na bazénu včas a vše si klidně sám prohlídni. Není potřeba na nic sahat, vše poběží jak má. Důležité je nepanikařit, namazat se opalovacím krémem, nasadit sluneční brýle a pozorně hlídat první koupače v bazénu. Vše ostatní počká a není tolik důležité.


První dny se na bazénech v USA topí nejvíce lidí, protože děti jsou natěšené na koupání a v samé radosti si neuvědomí, že třeba neumí plavat :). Vše důležité tě naučíme na záchranářském kurzu a budeš tak na všechny situace, které lifeguarda v USA můžou potkat, výborně připravený.


PS: vezmi si tel číslo na supervisora, abys ho mohl kvůli kontaktovat103 zobrazení

Opmerkingen


Opmerkingen zijn uitgezet.
bottom of page