top of page

Plavčík v USA - info pro rodiče

Občas se nám stává, že volají rodiče, aby se ujistili, že vše je zajištěné a o vás bude postaráno. Naprosto to chápeme, letíte na čtvrt roku do USA a čeká vás fakt velká životní zkušenost. Pokud by se i tvoji rodiče chtěli na cokoliv zeptat, stačí, aby mi zavolali. Nebo si můžou přečíst základní informace o pár řádků níže.


Proč jet pracovat jako lifeguard do USA jsem již popsal v tomto článku a také mnoho informací je ve v sekci častých dotazů k létu plavčíka v USA.


Obecné informace o práci plavčíka v USA


Práce lifeguarda v USA je skvělá volba letního vyžití, protože studenti tráví naprostou většinu času venku u vody a na čerstvém vzduchu. Jejich hlavní náplní dne je dodržování pravidel místního bazénu a dbají na bezpečnost návštěvníků a tím také předchází úrazům. Úrazy, případy topení se a další nepříjemnosti se dějí velmi zřídka. A na všechny tyto situace každého pečlivě školíme na záchranářském kurzu. Znalosti a dovednosti z oblasti záchranářství a první pomoci načerpané na kurzu využije jak během lifeguardingu v USA, tak i v běžném životě.


Zajištění bezpečí i komfortu studentů

Kvalitní péče o studenty je pro nás absolutní prioritou. Proto je už před odletem do USA provedeme všemi kroky a poradíme s veškerou administrativou. Po příletu do USA na ně čeká supervizor (nadřízený), který je vyzvedne z letiště a odveze na apartmán. Bydlení mají všichni zajištěné a můžou bydlet i se svými kamarády. Dbáme na to, aby rozložení na apartmánech bylo vyvážené a zároveň přispělo k rozvoji anglického jazyka studentů.


Zmíněný supervisor je zpravidla bývalý plavčík, který problematiku lifeguardingu zná a má na starosti cca 15 plavčíků. Může to být Američan, Čech, Slovák, Bulhar... program je mezinárodní, a proto výrazně pomáhá zlepšovat angličtinu studentů. Supervisor je prvním kontaktem plavčíků. Případně se lifeguardi mohou obrátit přímo na kancelář zaměstnavatele a také samozřejmě na 24/7 linku vízového sponsora, který jednotlivé zaměstnavatele schvaluje a kontroluje. My jsme se studenty během léta neustále v kontaktu a mohou tak vše řešit přímo s námi.


Pojištění je zajištěné


Zdravotní úrazové pojištění má student od vízového sponsora zajištěné, a to do konce platnosti J1 víz. V případě jakéhokoliv úrazu stačí kontaktovat sponsora a ten zařídí refundaci nákladů na ošetření.


Jak vypadá den plavčíka v USA?


Místní bazény si lze představit jako menší "areál" pro obyvatele konkrétního domu, nebo několika sousedících domů. Nejde tedy o veřejná koupaliště, ani zábavní parky, kde je velké množství lidí. Plavčíci většinou tráví většinu dnů na dvou-třech různých bazénech. Residenti je proto dobře znají a rádi si s nimi povídají. Práce plavčíka je v USA hodnocena jako velmi vážená a lidi se ke studentům proto také náležitě chovají. Milým bonusem může být přinesená svačina nebo studené pití. Residenti plavčíka v Americe respektují a poslouchají jeho pokyny. V případě výjimečných komplikací může lifeguard kdykoliv zavolat supervisora, který mu poradí s řešením situace.


Ubytování pro jednotlivce, kamarády i páry


Zaměstnavatelé zajišťují plavčíkům také ubytovaní a to v blízkosti do 6 km od bazénů. Holky to mají na bazén zpravidla blíž, než kluci. Apartmány mají potřebné vybavení a není problém ubytovat společně kamarády i páry. Lokalita apartmánů je pečlivě schvalována vízovým sponsorem a je tak zaručená jak bezpečnost, tak i vzdálenost na bazény.


Pravidelná a garantovaná mzda


Plavčíci mají smlouvu se zaměstnavatelem, který je kontrolovaný i zprostředkovaný vízovým sponsorem - americkou společností, který celý program zajišťuje. Jedním z bodů smlouvy je také garance minimálního počtu hodin a pravidelnost výplaty. Ta je 1x za 14 dní. Společnosti také vyplácí tzv. přesčasy, tedy nad 40h týdně je každá další odpracovaná hodina hrazena 1,5 násobkem základní mzdy.


Pokud by vás zajímalo cokoliv dalšího k možnostem i zajištění léta plavčíka v USA, neváhejte mě prosím kontaktovat.

129 zobrazení

Komentarai


Komentavimas išjungtas.
bottom of page