top of page

"Garance" umístění lifeguardů v USA

Snad každý budoucí plavčík v USA se nás ptá, na jakém místě v USA bude, jak daleko to bude mít na bazén a jak bude vypadat okolí jeho apartmánu. Na úvod napíšu jednu zásadní informaci, podle které vždy poznáš, jestli ti ostatní říkají pravdu, nebo jen chtějí, abys jim podepsal smlouvu.V žádném případě ti nikdo nemůže garantovat, na kterém bazénu budeš v průběhu léta pracovat a kde přesně budeš bydlet. Zní to krutě, realita ale tak špatná není. Vysvětlím proč. Důležité info pro uklidnění...tohle se stává cca 1 lifeguardovi ze 100 a v malých firmách prakticky vůbec.


Na začátku sezóny (4. květnový víkend) se otvírá naprostá většina bazénů, které firmy mají ve svém portfoliu. Ne všichni plavčíci jsou ale v USA již na tento první víkend a v následujících prvních dnech sezóny. Proto tato "prázdná" místa vyplňují plavčíci z jiných zemí, nejčastěji místní Američani. Jenže se často stává, že zkrátka nepřijdou do práce na svůj bazén "A". Proto firma musí rychle hledat náhradu místo těchto např. amerických plavčíků. A v tento termín třeba právě přilétáš do USA ty a nedej bože by ti někdo slíbil bazén "B". Ty celý natěšený na svůj vysněný bazén "B" najednou po příletu zjistíš, že na bazén "B" museli dát někoho jiného a tebe potřebují na bazénu "A", na kterém byl ještě včera nespolehlivý plavčík. S tím je samozřejmě spojená lokalita i apartmán, na kterém jsi měl původně bydlet.

Cílem tohoto článku je narovinu poukázat na to, proč ti nikdo v ČR nebo na Slovensku nemůže garantovat, kde přesně strávíš své léto plavčíka v USA. Od zahájení sezóny do tvého příletu se může stát opravdu hrozně moc věcí. Od nespolehlivých lifeguardů až po zranění. Bazény je nutné pokrýt a případně i někoho přestěhovat. I když se to stává výjimečně, tak to měj prosím v paměti. Pokud ti někdo bude tvrdit, že ti garantuje místo, které si vybereš, tak ti neříká pravdu a snaží se ti jen za každou cenu podstrčit smlouvu.

Proč jsem tento článek napsal? Během několika sezón supervisora v USA jsem každý rok s novými plavčíky řešil tyto stejné problémy a sám jsem ho také zažil v kůži lifeguarda. Vím, jak nepříjemné je, když letíš poprvé jako plavčík v USA a to co, ti někdo sliboval, není pravda. Navíc lifeguardi pak byli naštvaní na nás v USA. My jsme se jen nestačili divit, co všechno jim doma naslibovali. Buď tomu sami věřili a tím problematice lifegaurdingu v USA nerozuměli, nebo prostě chtěli jen nabrat co nejvíc studentů díky planým slibům.


A kde tedy budeš doopravdy bydlet ty? O tom je další chystaný článek ;)

197 zobrazení

Comments


bottom of page