top of page

Internet a tipy k připojení v USA

Nedávno jsem s jedním budoucím plavčíkem v USA rozebíral téma připojení na wifi v USA. Pak mi došlo, že jde o celkem častý dotaz, který stojí za napsání krátkého textu.


Jak se jako lifeguard v USA můžeš připojit na net?

Možností je několik a naštěstí je to rok od roku snazší. Ještě si pamatuju doby, kdy jsme chodili mezi apartmány podél ulice a hledali nezabezpečené wifiny, abychom si ukrojili aspoň jednu čárku signálu :). To je ale už třeba i 10 let zpět a dneska je samozřejmě mnohem víc možností.


Plavčíci se v USA často snaží najít výhodné podmínky připojení a daří se jim to. Nejlepší deal je připojení zadarmo :). Kde ho najít? Může se stát, že tvůj apartmánový komplex, ve kterém budeš bydlet, bude pokrytý free wifinou. Kdyby nebyl, tak většinou v lobby a dalších společných prostorách bývá také připojení bez hesla. To ale není ideální řešení, protože se ti asi nebude vždy chtít chodit na chodbu... Pokud ve svém apartmánu uvidíš silné připojení, zkus se zeptat sousedů, jestli by ti na 3 měsíce za pár dolarů řekli heslo a můžeš využít jejich připojení.


Další možností je si pořídit na apartmán vlastní wifi. Sdílíte ji pak všichni plavčíci a stojí vás to pár dolarů. Zařízení jde celkem snadno, stojí kolem 40 USD/měsíc a funguje velmi dobře. Jen pozor - podepisujte smlouvu na dobu neurčitou a pohlídejte si výpovědní lhůtu.


Poslední a v poslední době velmi časté připojení je přes Wifi hotspot z mobilu, ve kterém máte americkou SIM kartu. V USA jsou mobilní tarify velmi výhodné a většinou s neomezenými daty, nebo s vysokým limitem. Stejně budete chtít nějaké americké číslo, tak si můžete zvolit tarif s vysokým datovým limitem a problém internetu je vyřešený. Lifeguardi většinou řeší tuto cestu, protože je nejvýhodnější a i proces vyřízení je nejrychlejší.


Jo a jinak samozřejmě v McDonalds je taky free wifi a na bazénech bývá taky. Oficiálně ti ale samozřejmě nemůžu radit, abys ve službě byl připojený na internet...když to náááhodou uděláš, tak nebudeš první, ani poslední americký plavčík, který s hastagem #pojedtaky sharuje zážitky z léta lifeguarda v USA :).120 zobrazení

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page